Videa nejen z cest

Vnučka Kristýna získala střední vzdělání na Live Oak High School v kalifornském Morgan Hill. Na rozdíl od předávání maturitního vysvědčení, jak ho pamatuju já, je zdejší předávání high-school diploma velká společenská událost a to se hodí ji zdokumentovat.

Národním parkem Pinnacles v Kalifornii prochází tektonikcý zlom, já ho tam ovšem neviděl, až o kus dál po cestě zpět. Nejsou tady mraky lidí jako třeba v Yosemite, a přece je tady hezky. Přesvědčte se na videu.

Titulek jsem nechal v angličtině, protože se v něm dvakrát opakuje slovo big a někomu to proto může připadnout skoro vtipné. Big Basin je kalifornský státní park, ve kterém rostou sekvoje. Před čtyřmi lety tady vznikl požár tak prudký, že z návštěvnického střediska zůstaly jen kamenné schody. Hrůza a zmar. A přece to běsnění živlů sekvoje přežily...

Point Reyes je skoro odříznutý od pevniny pohybem zemských desek. Časem prý skončí někde u Aljašky, zatím je však v Kalifornii. Vybrali jsme si na cestu špatný čas. Česká hospoda v Inverness i maják v Point Reyes byly zavřené. Ale i tak tam bylo hezky.

Florencie má své kouzlo, těžko se mu odolává. Po roce opět návštěva, ale třeba Galleria del Ufizzi je na loňském videu, tak jsem si spíš užíval než filmoval.

Video z putování po Toskánsku s cestovkou Delfín Travel: Capella della Madonna di Vitaleta, San Quirico d'Orcia, Vignoni Alto a další.

Cesta do Montereggioni šla dobře. To až když jsme dorazili na místo, začalo pršet. Takže z prohlídky městečka celého obkrouženého hradbami nebylo skoro nic. Pak jsem museli dál. Co myslíte, přestalo pršet?

San Gimignano

26.10.2022

Středověkému San Gimignano se občas přezdívá toskánský Manhattan. Nejmocnější rodiny ve městě totiž mezi sebou soutěžily, která z nich je mocnější a významnější. Odhaduji, že soutěžily ve všem možném. Výška věže však je vidět víc než třeba rollexky, to jsem asi přehnal, tehdy se asi rollexky nenosily, a tak se všichni předháněli, kdo bude mít u...

Cinque Terre

10.10.2022

Cinque Terre, pět kdysi rybářských vesnic na pobřeží Ligursského moře, zvládl jsem pouze tři z nich: Monterosso al Mare, Vernazza, a Corniglia.

googlea700b7344376c5d4.html