Vladislav Dolník


Vítejte na mém blogu. Píšu už delší dobu. Nejvíc asi o tom, co Vás zajímá nejmíň, o kapilární elektroforéze. Vystudoval jsem totiž biochemii na Masarykově universitě (RNDr. 1976) a osmnáct let pracoval v Ústavu analytické chemie ČSAV (CSc. 1988). Tady jsem se spolupodílel na knize Analytical Isotachophoresis (VCH Publishers 1988), autoři Petr Boček, Mirko Deml, Petr Gebauer a Vladislav Dolnik. Krom toho jsem autorem nebo spoluautorem 8 amerických patentů, 2 knižních kapitol a více než padesáti odborných "peer-reviewed" publikací. Nějaký čas jsem taky byl členem redakční rady časopisů Electrophoresis a Journal of Microcolumn Separations.

Zajímavější pro Vás možná budou texty, které jsem napsal česky. Kdysi jsem vydával online týdeník Bláznivá Markéta, kdepak je mu konec? Měl jsem taky svůj blog uložený u sebe na serveru doma. Každou chvíli vypadávalo spojení, a bylo to dost otravné, nakonec, jak jsem přestal používat Windows, zmizel ze světa. Chvíli jsem psal blog v Lidovkách, ten však nakonec jako všechny ostatní blogy skončil a byl spolu s nimi přesunut do Mladé fronty Dnes. Tam jsem dost dlouho pauzíroval. A když jsem sem nakonec začal trochu psát, objevila se u jednoho mého článku reklama. A na reklamě jistý Andrej Babiš. Tak jsem si řekl, že tohle nemám zapotřebí. Takže tady je můj současný blog a snad v něm občas najdete pro sebe něco zajímavého. Někteří se třeba dokonce přihlásíte k odběru nových článků e-mailem.

Napsal jsem však česky i delší texty. Například divadelní hru Vlak v 11.26 (podle některých schvalovatelů protisocialistickou, která měla premiéru v roce 1981 v divadle Cylindr v dnes již neexistujícím studiu Horizont v Brně na Lesné. ) Krom toho jsem napsal i knihy Nevykládej mi pohádky! (2022) a Vítej u nás, Metude! (2023). V případě zájmu si můžete obě knihy zakoupit v mém e-shopu.

googlea700b7344376c5d4.html