google17b54e2e9a89aead.html

Taylor nebo Teller?

31.12.2013

Druhý den ráno se šermuje kord divize 1. Chci tam nafilmovat pár šermířů z našich končin. Zatímco si chystám kameru, zastaví se za mnou dva šermíři a povídají se. A já, aniž bych se snažil, jim rozumím. Přitom oni mi stojí za zády po levé ruce, takže já jim rozumím levým uchem! Něco, co tady nebylo čtyřicet let. Bože, to je radost rozumět.

Baterka je v kameře, můžu jít filmovat. Zvednu se a málem vrazím do Suzanne od nás z klubu.

"To byla senzace, jak jsi včera šermoval s Tellerem."

"S kým?"

"No přece Tellerem!"

S žádným Tellerem jsem včera nešermoval, s mým rozuměním to asi nebude taková paráda, jak si namlouvám.Tvářím se hodně nechápavě. Po svém zvyku se zase nahrbím a zaostřím Suzanne na rty, to mi trochu pomůže, abych rozuměl.

"No přece s Darrylem!"

"Jo, ty myslíš Taylora!"

"No jasně! Dyť to říkám, s Tellerem!"

"Vylíčím Suzanne svůj hrdinský boj s favoritem, on viděla jen skóre ve výsledcích. Pak se jí zeptám: "Ale ty jsi neřekla Taylor, nebo jo?"

"Já jsme řekla Teller, já to tak vyslovuju."

Oddechnu si. Z druhého implantátu se můžu radovat dál, jeho reputace je zachráněna. Se jmény asi bude potíž, někteří lidé mají línou hubu. Ta je sice v češtině sice hotové neštěstí, ale v angličtině "lazy mouth" znamená, že někdo se moc nenamáhá s výslovností a prostě huhlá. Jako by pořád měliv puse cigaretu a bál se, že mu vypadne.

googlea700b7344376c5d4.html